WI Home
A.net/WI
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
February 15th 2020 Superior, Wisconsin, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2017 Feb 11th
Results
News
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
Media for 2017
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2017 Results - Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
Feb 6th 2017, 10:20pm
Attending groups
RunnerSpace.com/WI
Invited groups
2017
Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
2017 Results - Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
Published by
ResultsCentral
Feb 6th 2017, 10:20pm
Mens Results
Womens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
So
Kyle Lichtenegger
7.03a
St Mary's (MN)
2.
Fr
Beau Bofferding
7.04a
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Nick Beattie
7.14a
Minnesota-Duluth
4.
So
Kenneth Jinkins
7.26a
St Scholastica
5.
So
Kyle Kabanuk
7.36a
Minnesota-Duluth
6.
Fr
Kelvin Kwarteng
7.37a
Minnesota-Duluth
7.
Kevin Wagner
7.37a
Unattached
8.
So
Casey Reeves
7.55a
Minnesota-Duluth
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Kyle Lichtenegger
7.15a
St Mary's (MN)
2.
Fr
Beau Bofferding
7.15a
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Nick Beattie
7.26a
Minnesota-Duluth
4.
So
Kenneth Jinkins
7.30a
St Scholastica
5.
So
Kyle Kabanuk
7.31a
Minnesota-Duluth
6.
Fr
Kelvin Kwarteng
7.34a
Minnesota-Duluth
7.
Kevin Wagner
7.37a
Unattached
8.
So
Casey Reeves
7.45a
Minnesota-Duluth
9.
Fr
Davon Bryant
7.45a
St Scholastica
10.
Jr
Gordy Paulman
7.49a
St Mary's (MN)
11.
So
Alex Dzikonksi
7.51a
Wisconsin-Superior
11.
So
Andrew Allemann
7.51a
St Mary's (MN)
13.
Jr
LeRoy Malone
7.52a
Northwestern (MN)
14.
Fr
Shawn Pruitt
7.58a
St Mary's (MN)
15.
Jr
Melic Thomas
7.59a
St Mary's (MN)
16.
Jr
Patrick Murphy
7.60a
St Scholastica
17.
Jr
Joseph Olinger
7.61a
Wisconsin-Superior
18.
Fr
Matt Carlson
7.62a
Wisconsin-Superior
19.
Fr
Jack Peru
7.66a
St Scholastica
20.
So
Elijah Hodgell
7.68a
Northwestern (MN)
21.
Sr
Adam Moholon
7.70a
Northwestern (MN)
22.
Fr
Wyatt Helgeson
7.81a
St Scholastica
23.
So
Kyle Beck
7.90a
St Scholastica
24.
Fr
Jonah Alm
7.93a
St Scholastica
25.
So
Christian Pillath
7.95a
Wisconsin-Superior
26.
Sr
Kyle Wilkerson
7.96a
Wisconsin-Superior
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Austin Carlson
23.10a
Minnesota-Duluth
2.
Fr
Beau Bofferding
23.18a
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Connor Behm
23.31a
Minnesota-Duluth
4.
Sr
Alexander Fathie
23.50a
Wisconsin-Superior
5.
So
Kenneth Jinkins
23.51a
St Scholastica
6.
Kevin Wagner
23.61a
Unattached
7.
Fr
Kelvin Kwarteng
24.03a
Minnesota-Duluth
8.
Jr
Gordy Paulman
24.24a
St Mary's (MN)
9.
Jr
LeRoy Malone
24.34a
Northwestern (MN)
10.
Sr
Adam Moholon
24.45a
Northwestern (MN)
11.
Jr
Joseph Olinger
24.68a
Wisconsin-Superior
12.
Fr
Davon Bryant
24.70a
St Scholastica
13.
Fr
Matt Carlson
24.74a
Wisconsin-Superior
14.
So
Kyle Beck
24.98a
St Scholastica
15.
Fr
Shawn Pruitt
25.10a
St Mary's (MN)
16.
Fr
Andre Couture
25.12a
Wisconsin-Superior
17.
Jr
Melic Thomas
25.35a
St Mary's (MN)
18.
Fr
Ty Rommey
25.43a
St Mary's (MN)
19.
Sr
Kyle Wilkerson
25.60a
Wisconsin-Superior
20.
Fr
Jonah Alm
26.11a
St Scholastica
20.
Fr
Dakota Rice
26.11a
Wisconsin-Superior
22.
So
Christian Pillath
26.59a
Wisconsin-Superior
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Austin Carlson
50.90a
Minnesota-Duluth
2.
Sr
Alexander Fathie
51.32a
Wisconsin-Superior
3.
Jr
Darrick Jackson
51.92a
Minnesota-Duluth
4.
So
Ryan Tolkinen
52.18a
Minnesota-Duluth
5.
Sr
Ben Hanson
52.64a
Minnesota-Duluth
6.
Sr
Boston Braack
53.08a
Minnesota-Duluth
7.
So
Andrew Allemann
54.27a
St Mary's (MN)
8.
Fr
Ben Fern
54.74a
St Scholastica
9.
Fr
Aaron Gehrke
54.96a
Wisconsin-Superior
10.
Fr
Andre Couture
55.26a
Wisconsin-Superior
11.
Jr
Noah Potratz
56.25a
Wisconsin-Superior
12.
Fr
Chrisean Upshaw
57.19a
Wisconsin-Superior
13.
Fr
Dakota Rice
57.20a
Wisconsin-Superior
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
William McDonough
1:58.27a
Unattached
2.
Jr
Brandon Krogman
1:58.27a
St Mary's (MN)
3.
So
Matt Swanson
2:00.32a
Wisconsin-Superior
4.
So
Rand Bieri
2:01.85a
Wisconsin-Superior
5.
Jr
Wil Maki
2:01.96a
Northwestern (MN)
6.
So
Evan Walpole
2:07.05a
Wisconsin-Superior
7.
Fr
Edward Carlson
2:07.34a
Wisconsin-Superior
8.
So
Marinel Walfridsson
2:08.15a
Wisconsin-Superior
9.
Fr
Josh Balsiger
2:10.66a
St Mary's (MN)
10.
Fr
Evan White
2:11.31a
St Scholastica
11.
Jr
Nick Lubben
2:11.69a
Northwestern (MN)
12.
So
Josh Pearson
2:13.44a
St Scholastica
13.
So
Isaac Staat
2:15.50a
Wisconsin-Superior
14.
Jr
Sawyer Morgan
2:20.73a
St Scholastica
15.
So
Marlon Barrett-Dwyer
2:25.44a
St Mary's (MN)
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Wyatt Midtvedt
2:34.93a
Minnesota-Duluth
2.
Jr
Alex Naughton
2:35.96a
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Nathan Comer
2:36.21a
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Ben Borash
2:42.28a
St Mary's (MN)
5.
So
Adam Armbruster
2:44.67a
Minnesota-Duluth
6.
Jr
Jared Wolt
3:01.07a
St Mary's (MN)
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
So
Evan Walpole
4:36.72a
Wisconsin-Superior
2.
Sr
Jacob Gallagher
4:37.02a
St Scholastica
3.
Fr
Edward Carlson
4:37.33a
Wisconsin-Superior
4.
So
Garrett Crown
4:49.10a
Northwestern (MN)
5.
Sr
Sherman Moga
4:55.89a
St Mary's (MN)
6.
Jr
Sawyer Morgan
5:02.31a
St Scholastica
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Grant Pulver
9:00.03a
Minnesota-Duluth
2.
Fr
Josh Stovel
9:04.05a
Lakehead
3.
So
Easton Foss
9:14.08a
St Scholastica
4.
Fr
Connor MacIntosh
9:38.31a
Lakehead
5.
Sr
Adam Wallenta
9:51.54a
St Scholastica
6.
So
Marinel Walfridsson
9:54.30a
Wisconsin-Superior
7.
Fr
Izaak Juenemann
10:03.72a
St Scholastica
8.
Fr
Henry Seeb
10:04.98a
Wisconsin-Superior
9.
Ed Martin
10:15.07a
Unattached
10.
Jr
Jackson Peterson
10:19.50a
Northwestern (MN)
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jackson Lindquist
15:35.58a
Unattached
2.
Jr
Jordan Koski
15:39.52a
Wisconsin-Superior
3.
So
Nick Lawson
15:46.08a
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Harrison Hirsch
15:55.11a
Wisconsin-Superior
5.
So
Zachary Mazurek
16:31.74a
Wisconsin-Superior
6.
Jr
Jake Avenson
16:35.57a
Minnesota-Duluth
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Andrew Lind
9.13a
Minnesota-Duluth
2.
So
Matt Ditty
9.27a
Minnesota-Duluth
3.
Fr
Sam Wiechman
9.33a
Minnesota-Duluth
4.
So
Quinton Lee
9.34a
Minnesota-Duluth
5.
So
Frank Cerar
9.49a
St Scholastica
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Matt Ditty
9.04a
Minnesota-Duluth
2.
So
Frank Cerar
9.19a
St Scholastica
3.
So
Andrew Lind
9.28a
Minnesota-Duluth
4.
So
Quinton Lee
9.50a
Minnesota-Duluth
5.
Fr
Sam Wiechman
9.52a
Minnesota-Duluth
200m Hurdles
- 36"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Ryan Tolkinen
25.00a
Minnesota-Duluth
2.
Mike Naumann
25.93a
Unattached
3.
So
Quinton Lee
26.71a
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Sam Wiechman
28.06a
Minnesota-Duluth
5.
So
Andrew Lind
28.45a
Minnesota-Duluth
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:32.86a
Minnesota-Duluth
2.
Relay Team
3:33.33a
Wisconsin-Superior
3.
Relay Team
3:47.66a
Northwestern (MN)
4.
Relay Team
3:55.65a
St Scholastica
Shot Put
- 16lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Thomas Udenberg
16.14m
Wisconsin-Superior
2.
So
Christian Pillath
14.64m
Wisconsin-Superior
3.
Fr
Kenny Kirkvold
14.63m
Minnesota-Duluth
4.
Sr
Brian Lee
14.48m
Minnesota-Duluth
5.
Jr
Clinton Treichel
14.44m
Minnesota-Duluth
6.
Jr
Elias Alexandrou
12.80m
Wisconsin-Superior
7.
So
Logan Gelineau
12.75m
Minnesota-Duluth
8.
Fr
Nick Kalmes
12.06m
Minnesota-Duluth
9.
So
Kyler Kennedy
11.80m
Minnesota-Duluth
10.
So
Fauston Wirtz
11.34m
Wisconsin-Superior
11.
Fr
Tyler Amy
11.19m
St Mary's (MN)
12.
Nils Hansen
11.05m
Unattached
13.
Sr
Thomas Fleming
10.44m
Wisconsin-Superior
14.
Jr
Chico Ortiz
10.16m
St Scholastica
15.
Jr
Nick Lubben
9.26m
Northwestern (MN)
16.
Jr
Joseph Olinger
8.38m
Wisconsin-Superior
So
Tanner Thode
FOUL
Minnesota-Duluth
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jason Lilja
2.05m
Minnesota-Duluth
2.
So
Andrew Lind
1.83m
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Henry Haberman
1.78m
Wisconsin-Superior
4.
Jr
Nick Lubben
1.68m
Northwestern (MN)
5.
Sr
Nathan Welty
1.68m
Wisconsin-Superior
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Jess Petersen
4.10m
Minnesota-Duluth
2.
Kevin Olsen
3.95m
Unattached
3.
So
Frank Cerar
3.80m
St Scholastica
3.
Fr
Wyatt Helgeson
3.80m
St Scholastica
5.
Jr
Tyler Modderman-Anderson
3.65m
Wisconsin-Superior
So
David Kemper
NH
St Mary's (MN)
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jason Lilja
6.92m
Minnesota-Duluth
2.
So
Kyle Lichtenegger
6.70m
St Mary's (MN)
3.
So
Ryan Tolkinen
6.42m
Minnesota-Duluth
4.
So
Kyle Kabanuk
6.37m
Minnesota-Duluth
5.
So
Garret Schleis
6.36m
Minnesota-Duluth
6.
So
Alex Dzikonksi
6.19m
Wisconsin-Superior
7.
Fr
Dean Marlin
5.81m
St Mary's (MN)
8.
So
Desmond Steward
5.78m
St Mary's (MN)
9.
Fr
Sam Wiechman
5.74m
Minnesota-Duluth
10.
Jr
Jacob Hagen Erickson
5.72m
St Mary's (MN)
11.
Fr
Jack Peru
5.64m
St Scholastica
12.
Jr
Patrick Murphy
5.60m
St Scholastica
13.
So
Casey Reeves
5.59m
Minnesota-Duluth
14.
Jr
Henry Haberman
5.50m
Wisconsin-Superior
15.
Sr
Nathan Welty
5.26m
Wisconsin-Superior
15.
Sr
Zachary Myran
5.26m
Wisconsin-Superior
17.
Jr
Joseph Olinger
5.14m
Wisconsin-Superior
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Garret Schleis
13.21m
Minnesota-Duluth
2.
So
Casey Reeves
12.54m
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Zach Vieau
12.19m
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Dean Marlin
11.79m
St Mary's (MN)
5.
Sr
Zachary Myran
11.45m
Wisconsin-Superior
6.
Fr
Nick Kaplan
11.42m
St Scholastica
7.
Jr
Ryan Buchmeier
11.07m
St Mary's (MN)
Weight Throw
- 35lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Brian Lee
18.81m
Minnesota-Duluth
2.
Nils Hansen
16.12m
Unattached
3.
So
Christian Pillath
15.77m
Wisconsin-Superior
4.
Sr
Thomas Fleming
15.75m
Wisconsin-Superior
5.
Jr
Clinton Treichel
15.66m
Minnesota-Duluth
6.
So
Logan Gelineau
14.43m
Minnesota-Duluth
7.
So
Fauston Wirtz
14.42m
Wisconsin-Superior
8.
So
Kyler Kennedy
13.91m
Minnesota-Duluth
9.
So
Tanner Thode
13.33m
Minnesota-Duluth
10.
Sr
Thomas Udenberg
13.26m
Wisconsin-Superior
11.
Fr
Nick Kalmes
12.85m
Minnesota-Duluth
12.
Jr
Connor Nicholas
11.55m
St Mary's (MN)
13.
Jr
Elias Alexandrou
11.35m
Wisconsin-Superior
14.
Fr
Tyler Amy
11.17m
St Mary's (MN)
15.
Fr
Lucas Siefers
9.18m
St Scholastica
Fr
Kenny Kirkvold
FOUL
Minnesota-Duluth
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Erica Kesseh
7.84a
Minnesota-Duluth
2.
So
Kendra Monpas
8.17a
Minnesota-Duluth
3.
Sr
Lauren Kotajarvi
8.34a
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Anika Kling
8.42a
St Scholastica
5.
Fr
Mackenzie Ellefson
8.43a
St Mary's (MN)
6.
Fr
LeAnn Torgerson
8.44a
Wisconsin-Superior
7.
Jr
Madelyn Urman
8.46a
St Scholastica
8.
So
Portia Mensah
8.53a
St Mary's (MN)
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Jr
Erica Kesseh
7.92a
Minnesota-Duluth
2.
So
Kendra Monpas
8.17a
Minnesota-Duluth
3.
Sr
Lauren Kotajarvi
8.29a
Minnesota-Duluth
4.
Jr
Madelyn Urman
8.44a
St Scholastica
5.
Fr
Anika Kling
8.45a
St Scholastica
6.
Fr
LeAnn Torgerson
8.50a
Wisconsin-Superior
6.
Fr
Mackenzie Ellefson
8.50a
St Mary's (MN)
8.
So
Portia Mensah
8.60a
St Mary's (MN)
9.
Fr
Maria Mazo
8.64a
Wisconsin-Superior
9.
Fr
Katelyn Leiden
8.64a
St Scholastica
11.
Jr
Kaitlyn Knutson
8.73a
Wisconsin-Superior
12.
Fr
Angela Pecarina
8.81a
St Scholastica
13.
Fr
Lydia DeBuhr
9.62a
Northwestern (MN)
14.
So
Linnea Wagner
9.89a
Northwestern (MN)
15.
So
Undra Dambi
9.95a
Wisconsin-Superior
16.
So
BreAnna Bernard
10.72a
Northwestern (MN)
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Sammi Argir
27.14a
St Scholastica
2.
So
Kendra Monpas
27.22a
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Breanna Shofner
27.56a
St Scholastica
4.
So
Lorna Meyer
27.57a
Minnesota-Duluth
5.
Fr
LeAnn Torgerson
27.61a
Wisconsin-Superior
6.
Fr
Nicole Schneider
27.87a
Minnesota-Duluth
7.
Jr
Madelyn Urman
28.09a
St Scholastica
8.
Jr
Breanna Hebel
28.49a
Minnesota-Duluth
9.
Fr
Mikaela Shepard
29.03a
Wisconsin-Superior
10.
So
Portia Mensah
29.29a
St Mary's (MN)
11.
Fr
Mackenzie Ellefson
29.60a
St Mary's (MN)
12.
Fr
Angela Pecarina
29.80a
St Scholastica
13.
Holland McCoy
30.76a
Unattached
14.
Jr
Marissa Morgenstern
30.80a
Bemidji State
15.
Jr
Molly Abraham
31.74a
St Mary's (MN)
16.
So
Undra Dambi
34.43a
Wisconsin-Superior
17.
So
BreAnna Bernard
36.20a
Northwestern (MN)
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Taylor Gibson
1:01.18a
St Scholastica
2.
Jr
Breanna Hebel
1:04.42a
Minnesota-Duluth
3.
Fr
Anna Kalin
1:08.13a
Wisconsin-Superior
4.
So
Michaela Ruhman
1:08.44a
Wisconsin-Superior
5.
Jr
Molly Abraham
1:08.69a
St Mary's (MN)
6.
So
Vanessa Whyte
1:09.23a
Northwestern (MN)
7.
Fr
Sarah Miller
1:18.32a
Northwestern (MN)
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Kelli Praska
2:25.90a
Wisconsin-Superior
2.
So
Katelyn Kammer
2:29.10a
Minnesota-Duluth
3.
Sr
Eleanor Stepaniak
2:30.57a
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Tayler Hebner
2:32.96a
Minnesota-Duluth
5.
Fr
Megan Cihasky
2:33.29a
Minnesota-Duluth
6.
So
Jacqueline Kaplan
2:33.72a
St Scholastica
7.
Fr
Dayton Tolle
2:34.78a
Minnesota-Duluth
8.
So
Taylor Joyal
2:40.76a
Wisconsin-Superior
9.
So
Emily Namyst
2:42.63a
St Scholastica
10.
Jr
Amanda Anderson
2:46.32a
Bemidji State
11.
Fr
Mckenzie Olson
2:48.84a
Northwestern (MN)
12.
So
Autumn Huju
2:52.63a
Bemidji State
13.
Fr
Ivelyn Christianson
3:03.68a
Northwestern (MN)
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Molly Sweet
3:13.61a
St Mary's (MN)
2.
Fr
Jane Hulterstrum
3:16.28a
Northwestern (MN)
3.
Jr
Madison Kealy
3:19.97a
Bemidji State
4.
Fr
Madalyn Bollig
3:45.81a
St Mary's (MN)
5.
Jr
Dominique Ward
3:58.40a
Northwestern (MN)
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Danica White
5:45.92a
Northwestern (MN)
2.
Jr
Anna Nelson
5:48.55a
St Scholastica
3.
Fr
Ivelyn Christianson
6:23.70a
Northwestern (MN)
4.
Fr
Mathea Brink
6:24.16a
Wisconsin-Superior
5.
Fr
Mckenzie Olson
6:27.25a
Northwestern (MN)
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Elizabeth Schlafke
10:59.46a
Minnesota-Duluth
2.
Sr
Caitlan Richard
11:06.55a
Minnesota-Duluth
3.
Fr
Danielle Franke
11:10.82a
St Mary's (MN)
4.
Fr
Elizabeth Poskie
11:22.37a
St Scholastica
5.
Jr
Danica White
11:45.97a
Northwestern (MN)
6.
So
Erica Thiel
11:55.93a
St Mary's (MN)
7.
Sr
Jane Austin
12:00.39a
Bemidji State
8.
So
Alaina Manthey
12:11.17a
Wisconsin-Superior
9.
Sr
Sara Schield
12:18.07a
Wisconsin-Superior
10.
Jr
Dominique Ward
13:24.86a
Northwestern (MN)
11.
So
Courtney Anderson
13:35.37a
Bemidji State
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Danielle Kohlwey
8.84a
Minnesota-Duluth
2.
Jr
Erica Kesseh
8.95a
Minnesota-Duluth
3.
Sr
Hannah Russert
9.44a
St Scholastica
4.
Fr
Maria Mazo
9.58a
Wisconsin-Superior
5.
So
Lorna Meyer
9.99a
Minnesota-Duluth
6.
Fr
Nicole Schneider
10.04a
Minnesota-Duluth
7.
So
Valerie Rowe
10.05a
Wisconsin-Superior
8.
Fr
Mikaela Shepard
10.40a
Wisconsin-Superior
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Danielle Kohlwey
8.85a
Minnesota-Duluth
2.
Jr
Erica Kesseh
9.01a
Minnesota-Duluth
3.
Sr
Hannah Russert
9.41a
St Scholastica
4.
Fr
Nicole Schneider
9.81a
Minnesota-Duluth
5.
Fr
Maria Mazo
9.84a
Wisconsin-Superior
6.
So
Valerie Rowe
9.90a
Wisconsin-Superior
7.
So
Lorna Meyer
9.91a
Minnesota-Duluth
8.
Fr
Mikaela Shepard
10.32a
Wisconsin-Superior
9.
Jr
Marissa Morgenstern
10.46a
Bemidji State
10.
So
Kynzie Smedsrud
10.55a
St Mary's (MN)
11.
Fr
Madison Gueningsman
10.86a
St Mary's (MN)
200m Hurdles
- 30"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Valerie Rowe
28.28a
Wisconsin-Superior
2.
So
Kynzie Smedsrud
31.94a
St Mary's (MN)
3.
Fr
Madison Gueningsman
32.31a
St Mary's (MN)
4.
Fr
Maria Mazo
32.78a
Wisconsin-Superior
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
4:14.43a
St Scholastica
2.
Relay Team
4:23.85a
Wisconsin-Superior
3.
Relay Team
4:43.65a
Northwestern (MN)
Relay Team
DNF
St Scholastica
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Savanah Olson
12.63m
Bemidji State
2.
So
Taylor Phillips
12.31m
Wisconsin-Superior
3.
So
Cassidy Baker
11.80m
Minnesota-Duluth
4.
Fr
Michaela Wood
11.23m
Minnesota-Duluth
5.
So
Emily Conley
11.09m
St Scholastica
6.
So
Bariture Igboh
10.98m
Minnesota-Duluth
7.
Fr
Genavieve Baklund
10.69m
Bemidji State
8.
Sr
Brittany Ludwig
10.12m
St Scholastica
9.
So
Samara Tobeck
9.92m
Bemidji State
10.
So
Mary Pat Thune
9.80m
Minnesota-Duluth
11.
So
Mackenzie Sedlack
9.01m
Minnesota-Duluth
12.
So
Linnea Wagner
8.88m
Northwestern (MN)
13.
So
Kellie Jensen
8.85m
Minnesota-Duluth
14.
Jr
Rachel Buck
8.60m
Minnesota-Duluth
15.
Fr
Bailey Joens
7.88m
St Mary's (MN)
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Michaela Hesse
1.66m
Minnesota-Duluth
2.
Fr
Bailey Joens
1.56m
St Mary's (MN)
3.
Fr
Alyssa Kavajecz
1.51m
Minnesota-Duluth
4.
Holland McCoy
1.46m
Unattached
5.
Sr
Hannah Russert
1.46m
St Scholastica
6.
Fr
Rachel Hudacek
1.41m
St Scholastica
7.
Fr
Mikaela Shepard
1.41m
Wisconsin-Superior
8.
Fr
Maria Mazo
1.41m
Wisconsin-Superior
9.
Fr
Mathea Brink
1.41m
Wisconsin-Superior
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Rachelle LeBlanc
3.15m
Minnesota-Duluth
2.
Jr
Maria Missurelli
3.15m
St Mary's (MN)
3.
So
Valerie Rowe
3.00m
Wisconsin-Superior
3.
So
Cassidy Baker
3.00m
Minnesota-Duluth
5.
Fr
Lydia DeBuhr
2.70m
Northwestern (MN)
6.
Holland McCoy
2.55m
Unattached
7.
Fr
Macaela Rudeck
2.40m
St Scholastica
Sr
Katharine Roetering
NH
St Scholastica
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Becca Dup
5.53m
St Mary's (MN)
2.
Jr
Katie Hawkinson
5.30m
Minnesota-Duluth
3.
So
Elizabeth Brunner
4.99m
Minnesota-Duluth
4.
So
Sarah Schrader
4.98m
Minnesota-Duluth
5.
Sr
Hannah Russert
4.92m
St Scholastica
6.
Sr
Lauren Kotajarvi
4.67m
Minnesota-Duluth
7.
Fr
Bailey Joens
4.66m
St Mary's (MN)
8.
So
Hailey Franklin
4.55m
Minnesota-Duluth
9.
Fr
Anika Kling
4.51m
St Scholastica
10.
Jr
Kaitlyn Knutson
4.19m
Wisconsin-Superior
Jr
Svenja Ruehl
FOUL
Wisconsin-Superior
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Katie Hawkinson
11.45m
Minnesota-Duluth
2.
So
Elizabeth Brunner
11.21m
Minnesota-Duluth
3.
Jr
Svenja Ruehl
11.20m
Wisconsin-Superior
4.
So
Hailey Franklin
9.80m
Minnesota-Duluth
5.
Sr
Katharine Roetering
9.56m
St Scholastica
6.
Fr
Katelyn Leiden
8.95m
St Scholastica
Weight Throw
- 20lb
Varsity
- Finals
x
1.
So
Taylor Phillips
14.82m
Wisconsin-Superior
2.
Jr
Rachel Buck
14.52m
Minnesota-Duluth
3.
So
Natalie King
14.34m
St Mary's (MN)
4.
So
Mackenzie Sedlack
13.99m
Minnesota-Duluth
5.
So
Bariture Igboh
13.71m
Minnesota-Duluth
6.
So
Samara Tobeck
13.65m
Bemidji State
7.
Sr
Brittany Ludwig
13.27m
St Scholastica
8.
So
Regan Grube
12.77m
Bemidji State
9.
Fr
Genavieve Baklund
12.35m
Bemidji State
10.
So
Kellie Jensen
11.75m
Minnesota-Duluth
11.
Fr
Savanah Olson
11.71m
Bemidji State
12.
So
Mary Pat Thune
11.53m
Minnesota-Duluth
13.
Fr
Michaela Wood
11.30m
Minnesota-Duluth
14.
So
Emily Conley
9.42m
St Scholastica
15.
So
Linnea Wagner
7.98m
Northwestern (MN)
Fr
Natalie St. Marie
FOUL
St Scholastica
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
11281 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Wisconsin Superior Yellowjacket Indoor Open
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
Show 3 more
Hashtags
#wisconsin-superior
#yellowjacket-open
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!